Nasz Inowłódz - Wieści Gminne - Forum

forum mieszkańców gminy Inowłódz --- www.naszinowlodz.pl ---


#1 2010-04-12 20:21:17

 admin

Administrator

7589931
Call me!
Skąd: cały świat
Zarejestrowany: 2010-04-11
Posty: 78
Punktów :   
REKLAMA: www.NaszInowlodz.pl
WWW

Śmietnik wzdłuż rzeki Pilicy

Dziś przechadzając się wzdłuż rzeki Pilicy natchnąłem się na sterty różnego rodzajów śmieci, które naniosła woda, a także z okoliczni mieszkańcy. Dobrze by było aby ktoś odpowiedzialny za ład i porządek, a także o ochrone środowiska w naszej gminie, wyznaczył osoby które mogły by ten śmietnik posprzątać, bo to wielki wstyd dla turystów, a przede wszystkim dla nas.


-------------------------------------------
Administrator
NASZ INOWŁóDZ - Wieści Gminne

Offline

 

#2 2010-05-16 12:05:37

A gość :D

Homo sapiens

Zarejestrowany: 2010-04-13
Posty: 34
Punktów :   

Re: Śmietnik wzdłuż rzeki Pilicy

A nie jest tak, że gmina zatrudnia osoby bezrobotne na ok. pół roku właśnie m. in. do spraw porządkowych?
Pytam, bo wiem, że jest kilka osób które dbają o porządek w parku/-ach, ale nie wiem czy to ktoś "wynajęty" z gminy czy prywatna inicjatywa...

Co do wyrzucania śmieci...
Ech... Mentalność niektórych ludzi chyba nigdy się nie zmieni i nie nauczą się kulturalnie wyrzucać śmieci do kosza    A szkoda, bo to nie kosztuje wiele wysiłku...

Offline

 

#3 2010-05-16 13:43:01

 admin

Administrator

7589931
Call me!
Skąd: cały świat
Zarejestrowany: 2010-04-11
Posty: 78
Punktów :   
REKLAMA: www.NaszInowlodz.pl
WWW

Re: Śmietnik wzdłuż rzeki Pilicy

Ci co w parku sprzątają to są raczej zatrudnieni przez Gminę i sprzątają tam gdzie jest najwięcej ludzi czyli centrum Inowłodza, a wzdłuż rzeki Pilicy to tylko w sezonie letnim jak dużo plażowiczów jest, a po drugiej stronie rzeki to jak sie uzbiera większa kupka śmieci... Może by tak wzięli się za dzikie wysypiska w naszych lasach, bo to co się spotyka w  nich to totalna porażka.


-------------------------------------------
Administrator
NASZ INOWŁóDZ - Wieści Gminne

Offline

 

#4 2010-05-16 19:26:15

A gość :D

Homo sapiens

Zarejestrowany: 2010-04-13
Posty: 34
Punktów :   

Re: Śmietnik wzdłuż rzeki Pilicy

admin napisał:

Może by tak wzięli się za dzikie wysypiska w naszych lasach, bo to co się spotyka w  nich to totalna porażka.

A ja uważam, że najważniejsze to zmienić podejście samych mieszkańców no i turystów do tej sprawy, bo co to da jeśli gmina posprząta a za jakiś czas znów będzie syf?
Choć faktycznie radni mogliby coś z tym zrobić, chociażby zapodać jakieś śmietniki/kontenery do których ludzie będą wyrzucać śmieci albo przeprowadzić mini-kampanię (chociażby zwykłe postery, ulotki, itp.) związaną z czystością w Inowłodzu i okolicach...
Oczywiście to wszystko jest mało prawdopodobne, bo gmina raczej sępi kasę i rzadko ładuje się w takie rzeczy, ale możnaby jednemu z radnych pomysł podrzucić
I tak się spotykają co jakiś czas pogadać to i niech o tym porozmawiają

Offline

 

#5 2010-07-15 11:40:35

 nkż

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 4
Punktów :   

Re: Śmietnik wzdłuż rzeki Pilicy

Najpierw trzeba ludzi zmienić, ich mentalność, sposób myślenia, podejście- słowem wszystko. Mieszkańcy tu są jakoś dziwnie niereformowalni, najłatwiej jest im usiąść i narzekać i z góry zakładać, że czegoś się nie da.

Offline

 

#6 2010-07-22 13:57:32

 KitKat

Moderator

Zarejestrowany: 2010-04-11
Posty: 15
Punktów :   

Re: Śmietnik wzdłuż rzeki Pilicy

niestety wydaje mi się, że niektórych ludzi w gminie ciężko będzie zmienić...
mam wrażenie, że traktują wyrzucenie papierka po np. lodzie w krzaki a nie do kosza jako swoje hobby
i nie zamierzają z niego rezygnować mimo, że do kosza mają raptem 5m
ja bym też postawiła na propagowanie ekologii w szkołach...

Offline

 

#7 2011-10-06 14:08:57

keybi1

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-10-06
Posty: 1
Punktów :   

Re: Śmietnik wzdłuż rzeki Pilicy

Moim zdaniem w bardzo prosty sposób można zapobiec tworzenie dzikich wysypisk śmieci. Urzędnik gminy zajmujący się ochroną środowiska w porozumieniu z firmą wywozową HAK, czy veolia ustala kto z terenu Inowłodza nie posiada pojemników na odpady i nie ma podpisanej umowy na odstawianie śmieci. Takiego delikwenta za łeb i sprawa jest załatwiona. Sam znam kilku takich. Jak wiemy  obowiązek podpisania umowy z firmami wywozowymi zgodnie z wymogami mamy wszyscy. Panie Wójcie bujnij pan to swoje towarzystwo do roboty.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.snoopdogg.pun.pl www.narutokage.pun.pl www.narutograa.pun.pl www.mibm2007.pun.pl www.rolny89.pun.pl